Barberan MEN-H-1600
Year of construction
2017
Condition
Used
Location
Germany Germany
Glueing Machine Barberan MEN-H-1600
more Images
Barberan MEN-H-1600
Barberan MEN-H-1600
Barberan MEN-H-1600
Machine data
Machine type:
Glueing Machine
Manufacturer:
Barberan
Model:
MEN-H-1600
Year of construction:
2017
Condition:
ready for operation (used)
Price & Location
Location:
Deutschland Germany
Call
Details about the offer
Listing ID:
A19063486
Reference number:
INNO29103
Update:
Description
A Barberan roller coating machine is available. Nominal width: 1600mm, working width: 1450mm, working height: 1200mm, working height adjustment: +/-20mm, diameter of application, dosing and smoothing rollers: 248mm, heating cartridge output: 2x9.6kW, max. rolling temperature: 165°C, workpiece thickness range: 6mm-80mm, including a drum melting unit SM-Klebetechnik GX75. Documentation available. On-site inspection is possible.
Gedpfx Aewg Ez Temyjbl
Seller
Last online: A week ago
Registered since: 2017
2,000 listings online
Call
Send inquiry
Countryus
Germany
Austria
Switzerland
United States
United Kingdom
France
Belgium
Spain
Mexico
Italy
Netherlands
Poland
Russian Federation
Belarus
Ukraine
Estonia
Turkey
New Zealand
Ireland
Czech Republic
Denmark
Finland
Sweden
Norway
Luxembourg
Greece
Lithuania
Latvia
Iceland
Portugal
Brazil
Venezuela
Argentina
Hungary
Slovakia
Romania
Moldova
Slovenia
Serbia
Montenegro
Albania
Croatia
Bulgaria
Macedonia
Bosnia and Herzegovina
Israel
Egypt
Morocco
India
Indonesia
South Korea
Japan
Thailand
Malaysia
Vietnam
China (People's Republic of China)
Taiwan
Iran
Bangladesh
The inquiry could not be sent. Please try again later.
Telephone & Fax
+49 30 58... show
These listings may also fit your interest.
Listing
more images
Germany Langenfeld (Rheinland)
7,673 km
Kopierer-Welt - Office furniture
Großbüro Auflösung, Büromöbel, DauphinInterstuhl, FM, only 10 each left
Certified Dealer
Listing
Storage silo from metal Holtrop & Jansma
Hungary Szentendre
8,599 km
Storage silo from metal
Holtrop & Jansma
Multi blade saw Paul K 34 G 2200
Germany Bad Oeynhausen
Multi blade saw
PaulK 34 G 2200
Poland Szczecinek
BARBERAN RFU-6-1350-C
BarberanRFU-6-1350-C
Milling machine Kunzmann WF600M
Germany Ubstadt-Weiher
Milling machine
KunzmannWF600M
Certified Dealer
MAKA wooden door production line MAKA MAKA FST
Poland Włoszczowa
MAKA wooden door production line
MAKAMAKA FST
Sandig machine HOUFEK RR 630 mm
Poland Kłodawa
Sandig machine
HOUFEKRR 630 mm