PUUf- M400C6ZJ
Faceplate made of cast steel (Poland); with 4 individually adjustable clamping jaws, lathe chuck.
vermutlich PUT
PUUf- M400C6ZJ
Fixed price plus VAT
Condition
Used
Location
Hessisch Lichtenau
Machine data
- Machine type:
- Manufacturer:
- vermutlich PUT
- Model:
- PUUf- M400C6ZJ
- Condition:
- used
Price & Location
Fixed price plus VAT
- Location:
- 37235 Hessisch Lichtenau
Call
Details about the offer
- Listing ID:
- A20086370
- Reference number:
- Update:
Description
Faceplate made of cast steel, probably PUT (Poland), with 4 individually adjustable clamping jaws. Type PUUf-M400C6ZJ, No: 3033. Diameter: 400 mm. Inner diameter: 100 mm. Mounting: short taper DIN 55022 size 6 with 4 M12 mounting bolts. Taper mounting: Ø approx. 106 mm. - 1 set of reversible stepped jaws for turning and drilling. Weight: 56 kg. In good condition.