HOLZMA HPP 91-ZN-4100
ONO plus VAT
Year of construction
1991
Condition
Used (fully functional)
Location
Zeulenroda-Triebes Germany
Panel saw HOLZMA HPP 91-ZN-4100
more Images
HOLZMA HPP 91-ZN-4100
HOLZMA HPP 91-ZN-4100
HOLZMA HPP 91-ZN-4100
Machine data
Machine type:
Panel saw
Manufacturer:
HOLZMA
Model:
HPP 91-ZN-4100
Machine number:
Year of construction:
1991
Condition:
ready for operation (used)
Functionality:
fully functional
Price & Location
ONO plus VAT
Location:
Weißendorfer Str. 7, 07937 Zeulenroda-Triebes, Deutschland Germany
Call
Technical details
Input voltage:
380 V
Input current:
48 A
Input frequency:
50 Hz
Type of input current:
AC
Cutting height (max.):
80 mm
Cutting width (max.):
4,100 mm