SCM SI 400 EP panel saw
Sliding table 320 cm,
Motorized tilting 0–45 degrees
Gsdpfx Amsy Rzphjyebl
Motorized up/down blade adjustment,
Right-side rip fence motorized adjustable up to 1500 mm,
Manual scoring unit adjustment,
9 kW motor, 3 blade speeds,
Max blade diameter 400 mm,
Sliding table fence adjustable for angle
Used machine, in very good condition.
The listing was translated automatically. Translation errors are possible.
Sliding table 320 cm,
Motorized tilting 0–45 degrees
Gsdpfx Amsy Rzphjyebl
9 kW motor, 3 blade speeds,
Max blade diameter 400 mm,