Sodick ALC800GH
Year of construction
2018
Condition
Used (fully functional)
Location
Germany Germany
Wire eroding machine Sodick ALC800GH
more Images
Sodick ALC800GH
Sodick ALC800GH
Sodick ALC800GH
Sodick ALC800GH
Sodick ALC800GH
Machine data
Machine type:
Wire eroding machine
Manufacturer:
Sodick
Model:
ALC800GH
Year of construction:
2018
Condition:
used
Functionality:
fully functional
Operating hours:
4,882 h
Price & Location
Location:
Deutschland Germany
Call
Technical details
Workpiece weight (max.):
3,000 kg
Travel distance X-axis:
800 mm
Travel distance Y-axis:
600 mm
Travel distance Z-axis:
800 mm
Total height:
3,390 mm
Total length:
3,590 mm
Total width:
4,200 mm
Wire diameter (max.):
0.3 mm